fbpx

Pływające domki „Woodnest” to małe samonośne domki na drzewie w norweskim lesie

Kabiny Woodnest to nowoczesny wypoczynek ukryty wśród drzew w Odda w Norwegii. Każde mieszkanie siedzi na jednym drzewie i jest przymocowane do pnia za pomocą stalowej obroży. Eliminuje to potrzebę dodatkowych konstrukcji poniżej, a wszystko, co jest widoczne, to wciąż rosnąca sosna, która przebija kabiny. To minimalnie inwazyjne podejście zostało starannie zaprojektowane przez firmę Helen & Hard Architects w celu poszanowania istniejącego terenu i stromej topografii. Uzyskana metoda pozwala kabinom unosić się na wysokości około 5 merów nad ziemią, pozostawiając naturalny las nietknięty.

Ekologiczne podejście Helen & Hard wynikało ze wspólnego poglądu z klientami Sally i Kjartan Aano, którzy również czuli, że domki muszą szanować las. „Wychodząc z pragnienia klienta, aby stworzyć wyjątkowe doświadczenie przestrzenne, które łączy się zarówno ze zwykłymi, jak i niezwykłymi wrażeniami wspinania się i odkrywania drzew” – wyjaśniają architekci – „naszym celem było stworzenie przestrzeni, która naprawdę ucieleśnia, co to znaczy przebywać w naturze . ”

Witryna nie jest dostępna samochodem. Zamiast tego goście wędrują stromą górską ścieżką spacerową, która prowadzi do bliźniaczych struktur. Procesja kończy się elegancką drewnianą rampą, która pozwala dotrzeć do wejścia do kabiny znajdującego się na wysokości 20 stóp. Każdy, kto chce ukończyć tę pielgrzymkę, uzna ją za wartą podróży, ponieważ będzie miał szeroko otwarte widoki na otaczający krajobraz.

Choć malutki, każdy centymetr wewnętrznej przestrzeni o powierzchni 160 stóp kwadratowych jest sprytnie zorganizowany. Mała łazienka i sypialnia są schowane po obu stronach wejścia, prowadząc gości do przodu konstrukcji. Pozostała przestrzeń to część kuchenno-dzienna zwrócona w stronę szklanej elewacji sięgającej niemal od podłogi do sufitu. Wszystkie inne materiały budowlane są zaprojektowane w stylu ludowego drewna i wykorzystują drewno jako konstrukcję, nieprzetworzone gonty, które owijają się wokół stożkowej formy i eleganckie drewniane żebra, które uzupełniają wewnętrzny sufit.

Kabina Woodnest jest dowodem na to, że niesamowity design nie zawsze oznacza strzeliste przestrzenie. W tym przypadku wspaniałą architekturę odnajdujemy w sprytnie zorganizowanych wnętrzach wspartych rodzimą architekturą, która szanuje swój krajobraz. Obie kabiny można wypożyczyć na stronie internetowej Woodnest.

Kabiny Woodnest to nowoczesny wypoczynek ukryty wśród drzew w Odda w Norwegii.

Każda konstrukcja siedzi na jednym drzewie, używając stalowego kołnierza, aby wyeliminować wszelkie podparcia wciąż rosnącej sosny, która współpracuje z każdą strukturę.

Wszystkie inne materiały budowlane są zaprojektowane w stylu ludowego drewna i wykorzystują drewno jako konstrukcję, nieprzetworzone gonty, które owijają się wokół stożkowej formy i eleganckie drewniane żebra, które uzupełniają wewnętrzny sufit.

Źródło: mymodernmet.com
Helen & Hard Architects: Website | Facebook | Instagram
Woodnest/Odda Treehouse: Website | Facebook | Instagram
All images via Helen & Hard Architects.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment

On Key

Related Posts

9 małych domków w Holandii

Teraz, gdy wielu z nas szuka miejsca na wypoczynek, domy wakacyjne cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek. Jeśli nie jesteś typem kempingu, ale zamiast tego

kontakt do nas

Adres Podzamcze 6, 38-420 Korczyna

GPS  Google Maps

Email tinylivingpoland@gmail.com

(+48) 732 231 325