fbpx

9 małych domków w Holandii

Teraz, gdy wielu z nas szuka miejsca na wypoczynek, domy wakacyjne cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek. Jeśli nie jesteś typem kempingu, ale zamiast tego lubisz przebywać w uroczym zakwaterowaniu i wspierać trochę ekoturystykę, sprawdź te.

Od kilku lat te domy wakacyjne zyskują na popularności. Są urocze jak diabli i często znajdują się pośrodku natury. Szukasz innego rodzaju wypoczynku tego lata? Te małe domki w Holandii mogą być dokładnie tym, czego szukasz i genialna inspiracja do działania.

CABINER, Drente

Jego niesamowite miejsce jest już w pełni zarezerwowane do września i jest lista oczekujących. Więc po co o tym wspominać? Zdecydowanie powinieneś dodać to miejsce do swojej listy pobytów na 2021 rok! W sumie na terenie posesji znajduje się 7 malutkich domków otoczonych lasem. Aby dostać się do wynajmowanego domu, musisz trochę wędrować, co jest przygodą na początek! Kabiny, które są w stu procentach okrągłe i poza siatką. A poza siecią mamy na myśli: brak wifi, brak gniazdek, tylko Ty i Twoje myśli. Zarezerwuj tutaj.


TINY HOUSE at DROOMPARKEN Maasduinen, Limburg

Te urocze małe domki znajdują się w parku wakacyjnym Droomparken. Oferują dwa różne typy Tiny Housing, jeden może pomieścić do czterech osób, a drugi dla dwóch osób. Oba wyposażone są w łazienkę, kuchnię (nawet zmywarkę!) I mały salon. Jest idealny na kilka dni wolnego z przyjaciółmi, każda para mogłaby wynająć dom. Wieczorem możesz cieszyć się lampkami wiszącymi w domu i usiąść na ganku przy lampce wina. Te małe domki są otwarte przez cały rok. Pamiętaj, że w Droomparken jest więcej miejsc do wynajęcia, więc nie będziesz sam, na Veluwe dostępne są również małe domki. Zarezerwuj tutaj.


FREELODGE, Amsterdam

Założę się, że nie wiedziałeś o tych małych domach w De Tuinen van West w Amsterdamie. Zostały zbudowane w 2018 roku i można je wypożyczyć, ale można je też kupić! W sumie Freelodge Amsterdam oferuje siedem pięknych domków, wszystkie w tym samym układzie (spanie 2 + 2 w 2 sypialniach), duże tarasy i dużo zieleni wokół. Każdy z własnym stylem wnętrza (Marrakech, Botanic, Vintage itp.) Ze względu na Corona szczególną uwagę przywiązuje się do czyszczenia i higieny. Ponieważ zostawiają wszystkie loże puste na minimum 24 godziny po pobycie – freelodge może przyjmować jedynie rezerwacje na co najmniej 3 noce. W niektórych domkach minimalna długość pobytu to 5 nocy. Zarezerwuj tutaj.


VAARHUIS, Friesland

Wyobraź sobie, że budzisz się w małym domku na wodzie! Możesz to zarezerwować we Fryzji. Możesz zarezerwować na jedną noc lub więcej, w oryginalnym otoczeniu, czego nie lubisz! We Fryzji dostępne są różne rodzaje domów na wodzie, ale najbardziej znany to „ScheepsHuisje”. Nie martw się grą kapitana, Twój mały domek jest prowadzony przez kogoś, kto wie jak. Warto wiedzieć, że zawsze płacisz Vaarhuisje za osobę, a nie za dom. Po zacumowaniu kapitan odejdzie, a Ty będziesz mógł cieszyć się wodami i otoczeniem. Możesz zarezerwować kilka rejsów (tak, tak je nazywają), rejsy 3, 5 lub 7 dniowe, które obejmują kolację i oczywiście kapitana jako przewodnika. Wiecej info tutaj.


WATERLAND HUISJE, Eindhoven

A nagroda za najmniejszy mały domek trafia do Waterlandhuisje! Chociaż może to być prawda, ten mały domek jest idealny dla pisarzy lub osób, które muszą oczyścić głowy na kilka dni. W domu znajduje się sypialnia na poddaszu z podwójnym łóżkiem, na które wchodzi się po drabinie. Ponadto znajduje się część wypoczynkowa z rozkładaną sofą, a także stół jadalny, który służy również jako szachownica. Nie będziesz się nudzić, jest mnóstwo gier planszowych i nakręcane radio. Dodatkowo w domu jest nawet prysznic i toaleta oraz mały aneks kuchenny z lodówką. Waterland huisje znajduje się w Plug-In-City na Strijp-S, dzielnicy eksperymentalnej w Eindhoven, sanktuarium alternatywnych form budowy i zakwaterowania. Zarezerwuj tutaj!


WOODHOUSE, Oldeberkoop

Podobnie jak inne małe domki, ten jest w całości wykonany z drewna. jednak jest jedyny w swoim rodzaju. Ta fińska IGLU-HUT + SAUNA jest jedyną tego rodzaju w Holandii i przywraca Ci prostotę prawdziwego życia na świeżym powietrzu. Ponadto Woodhouse znajduje się obok Villa Vredewoud, która pochodzi z XIX wieku, co jest niesamowitym widokiem. Stąd masz niekończące się ścieżki spacerowe, szlaki kajakowe i rowerowe, a także przyrodę. Zarezerwuj tutaj!


WIKKELHOUSE, Apeldoorn

Oprócz tego, że jest to mały domek, ten jest raczej wyjątkowy. Ponieważ Wikkelhouse jest zbudowany z przetworzonego kartonu! Wykonane i zaprojektowane przez fabrykę Fiction w Amsterdamie, te małe domy są zbudowane jak Cabiner, ten dom nie ma Wi-Fi ani telewizji, ale kto tego potrzebuje, jeśli otaczasz naturę! Możesz kupić swój własny Wikkelhouse od 30 000 euro, więc kto wie, jeśli masz ochotę mieszkać poza siecią, to jest dom dla Ciebie!


The Yurt Project

Te autentyczne jurty są naprawdę stworzone w Ułanbataar w Mongolii i przywiezione do Holandii, aby doświadczyć autentycznych wrażeń. Możesz teraz znaleźć te Gers (jak to nazywają w Mongolii) w najpiękniejszych miejscach wokół Veluwe. Wspaniała baza wypadowa na spacery, przejażdżki rowerowe czy wypoczynek na łonie natury. Z powodu Corona publiczne toalety i prysznice są zamknięte, więc zapewnią Ci prywatne sanitariaty. W sumie do wyboru jest pięć jurt, a każda z nich posiada dwuosobowe łóżko i kuchenkę. Różnią się jednak rozmiarami. Zarezerwuj tutaj.


LARGO BEACH HOUSE 4/5, Zeeland

Wyobraź sobie, że budzisz się przy dźwiękach fal, otwierasz drzwi i widzisz morze. Możesz zarezerwować ten malutki domek na plaży w Zelandii, najbardziej wysuniętej na południe części Holandii. Ma wszystko, czego potrzebujesz, a w pobliżu znajdują się kluby plażowe, w których można coś zjeść, ale małe domki są również wyposażone w małą kuchnię. Wiecej info.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment

On Key

Related Posts

9 małych domków w Holandii

Teraz, gdy wielu z nas szuka miejsca na wypoczynek, domy wakacyjne cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek. Jeśli nie jesteś typem kempingu, ale zamiast tego

kontakt do nas

Adres Podzamcze 6, 38-420 Korczyna

GPS  Google Maps

Email tinylivingpoland@gmail.com

(+48) 732 231 325