fbpx

Hotel Breitenbach Landscape oferuje 14 kabin skandynawskich na palach

Po 8 latach planowania i budowy, Reiulf Ramstad Arkitekter ukończył 14 kabin w stylu nordyckim dla Breitenbach Landscape Hotel, nieruchomości w Breitenbach we Francji. Domki inspirowane są architekturą skandynawską, a konkretnie tradycyjnymi rekolekcjami hytte, które służą do ponownego połączenia się z naturą.

Zbudowana na palach, aby zminimalizować zakłócenia środowiska, każda kabina jest zaprojektowana tak, aby pasowała do wielu ustawień i można ją łatwo przenosić w różne miejsca, pozostawiając nienaruszony krajobraz. Obecnie siedzą na ocienionym drzewami wzgórzu otoczonym przez rodzime lasy i są ułożone na pochyłym wzorze, aby zapewnić gościom optymalną prywatność.

Oprócz przeszklonych otworów, kabiny są prawie w całości wykonane z surowego i pozyskiwanego lokalnie kasztana. W projekcie wykorzystano cztery kasztanowce wycięte po przeciwnej stronie hotelu, zaledwie 500 metrów od placu budowy. Po zakończeniu budowy zespół posadził na posesji ponad 1000 krzewów.

Kabiny są dostępne w czterech oddzielnych projektach, z których każdy jest zgrupowany na jednym poziomie wzgórza. Hytte „Grass” z pięknym tarasem na świeżym powietrzu znajduje się w pobliżu głównego budynku i restauracji serwującej dania od farmy do stołu. Modele „Tree” i „Ivy” mają cieńszą konstrukcję z oknami z listew i widokami w środku, podczas gdy hytte „Fjell” znajduje się na szczycie wzgórza wraz z prywatnymi przestrzeniami zewnętrznymi i przestronnym tarasem z widokiem na krajobraz poniżej. Wnętrza mają ten sam organiczny charakter, co na zewnątrz, z jasnymi, naturalnymi kolorami i wbudowanymi meblami.

W głównym budynku hotelu, w którym znajduje się recepcja i hol, znajduje się również ekologiczna restauracja, która zaopatruje się w składniki nie dalej niż 150 kilometrów od miejsca. Oprócz wspierania lokalnych rolników i producentów, hotel posiada również własny ogród warzywny, który zaopatruje kuchnię. Główny budynek ma podobny styl do kabin z jego kasztanową fasadą, ale zapewnia również kontrastowy wygląd dzięki ciemnemu, bejcowanemu drewnu we wnętrzu.

Photography by Florent Michel via v2com

Zrodlo: inhabitat.com

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment

On Key

Related Posts

9 małych domków w Holandii

Teraz, gdy wielu z nas szuka miejsca na wypoczynek, domy wakacyjne cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek. Jeśli nie jesteś typem kempingu, ale zamiast tego

kontakt do nas

Adres Podzamcze 6, 38-420 Korczyna

GPS  Google Maps

Email tinylivingpoland@gmail.com

(+48) 732 231 325