fbpx

przyjedź do nas

NAJBLIżSZE atrakcje w naszej okolicy

Zamek Kamieniec

XIV-wieczny Zamek Kamieniec – odległość 700 metrów. W 1396 roku za zasługi w obronie Wilna zamek otrzymał rycerz Klemens z Moskorzewa herbu Pilawa.

 

Na tym zamku Aleksander Fredro stworzył swoje najsłynniejsze dzieło – „Zemstę”.

 

Las czeka

Na działce znajdziesz las, który jest częścią Narodowego Parku Krajobrazowego – idealny początek pieszej wycieczki na królewską górę.
To również wymarzona lokalizacja dla grzybiarzy.

Trasy Rowerowe

W okolicy Czarnorzek znajduje się 190 tras rowerowych o różnych poziomach trudności. Nasza agroturystyka jest świetnym miejscem wypadowym! Kliknij poniżej i wyszukaj trasę dla siebie.

 

Rezerwat skalny „Prządki”

Rezerwat skalny „Prządki”, utworzony w 1957 r., zajmuje powierzchnię 13,62 ha i znajduje się na północ od Krosna, w gminie Korczyna.

Malownicze skałki „Prządki” wieńczące szczytową partię wzgórza (526 m) położone są pomiędzy Korczyną a wsią Czarnorzeki. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. 

Największa pijalnia czekolady

Pijalnia Korczyna – odległość 4 km

 

“Kto by nie chciał znaleźć się choć na chwilę w miejscu, gdzie pachnie czekoladą, gdzie można jej kosztować do woli i dowiedzieć się jaką drogę przechodzi ziarno kakaowca, żeby stać się słodką tabliczką. Pierwsza w województwie podkarpackim pijalnia tego wspaniałego napoju powstała kilka lat temu z pasji i marzeń Mirosława Pelczara, który razem z żoną Anną zajmuje się wyrabianiem czekoladowych dzień sztuki.”

 

Raj dla wspinaczy

Pierwsza trasa – odległość 1 km

 

Skały Czarnorzeckie: odnowiono „serce” wspinania na Podkarpaciu

Blisko Krosna znajdują się Skały Czarnorzeckie. Ukryty wśród drzew skalny kompleks jest jednym z największych w Polsce miejsc przeznaczonych do wspinania. Do zaoferowania ma ponad 1000 dróg o różnym stopniu trudności, na których ostatnio poprawiono bezpieczeństwo i wymieniono punkty asekuracyjne.

Rezerwuj Pobyt

Napisz do nas jaki termin ciebie interesuje i na ile osób.