fbpx

przyjedź do nas

NAJBLIżSZE atrakcje w naszej okolicy

Las czeka

Na działce znajdziesz las, który jest częścią Narodowego Parku Krajobrazowego – idealny początek pieszej wycieczki na królewską górę.
To również wymarzona lokalizacja dla grzybiarzy.

Alpakarnia

Pijąc poranną kawę na tarasie, ujrzysz… stado alpak. Zaraz za płotem sąsiedzi prowadzą hodowlę tych sympatycznych zwierząt. Dowiesz się, jak powstają wyroby z wełny Alpaki oraz będziesz mieć możliwość zakupu naturalnych wyrobów.

Zamek Kamieniec

XIV-wieczny Zamek Kamieniec – odległość 700 metrów. W 1396 roku za zasługi w obronie Wilna zamek otrzymał rycerz Klemens z Moskorzewa herbu Pilawa.

 

Na tym zamku Aleksander Fredro stworzył swoje najsłynniejsze dzieło – „Zemstę”.

 

Trasy Rowerowe

W okolicy Czarnorzek znajduje się 190 tras rowerowych o różnych poziomach trudności. Nasza agroturystyka jest świetnym miejscem wypadowym! Kliknij poniżej i wyszukaj trasę dla siebie.

 

Rezerwat skalny „Prządki”

Rezerwat skalny „Prządki”, utworzony w 1957 r., zajmuje powierzchnię 13,62 ha i znajduje się na północ od Krosna, w gminie Korczyna.

Malownicze skałki „Prządki” wieńczące szczytową partię wzgórza (526 m) położone są pomiędzy Korczyną a wsią Czarnorzeki. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. 

Największa pijalnia czekolady

Pijalnia Korczyna – odległość 4 km

 

“Kto by nie chciał znaleźć się choć na chwilę w miejscu, gdzie pachnie czekoladą, gdzie można jej kosztować do woli i dowiedzieć się jaką drogę przechodzi ziarno kakaowca, żeby stać się słodką tabliczką. Pierwsza w województwie podkarpackim pijalnia tego wspaniałego napoju powstała kilka lat temu z pasji i marzeń Mirosława Pelczara, który razem z żoną Anną zajmuje się wyrabianiem czekoladowych dzień sztuki.”

 

Raj dla wspinaczy

Pierwsza trasa – odległość 1 km

 

Skały Czarnorzeckie: odnowiono „serce” wspinania na Podkarpaciu

Blisko Krosna znajdują się Skały Czarnorzeckie. Ukryty wśród drzew skalny kompleks jest jednym z największych w Polsce miejsc przeznaczonych do wspinania. Do zaoferowania ma ponad 1000 dróg o różnym stopniu trudności, na których ostatnio poprawiono bezpieczeństwo i wymieniono punkty asekuracyjne.

Rezerwuj Pobyt

Napisz do nas jaki termin ciebie interesuje i na ile osób.